Poprzedni wpis nawiązujacy do tematu znajduje sie pod linkiem (od gwiazdki):
🌄
REFLEKSJI NA TEMAT AQUARIONU CIĄG DALSZY
REFLEKSJI NA TEMAT AQUARIONU CIĄG DALSZY
Gdyby hotel Aquarion końcem lutego zgodził się na bezkosztowe przeniesienie rezerwacji, to czy spędzałabym teraz czas w Zakopanym? Nie. Cały świat się zmienił w związku z koronawirusem. Nie przerwałabym obecnie domowej kwarantanny po to, by moczyć się w termalnych basenach i spoglądać na góry.
Do hotelu Redyk Ski & Spa też nie wyjechałam, choć akurat nadszedł termin, który wymarzyłam sobie na pobyt w takim miejscu. Pewnie, że tęsknię za widokiem ośnieżonych szczytów, pod którymi na górskich halach prawdopodobnie rozkwitły właśnie fioletowe krokusy. Z rozrzewnieniem wspominam zeszłoroczny pobyt w Tatrach końcem marca.
Ale są w życiu sprawy ważne i ważniejsze. A to z czym mamy teraz do czynienia jest właściwie najważniejsze - to, jak zewsząd słyszymy, ochrona naszego życia.
W gruncie rzeczy może więc Aquarion swoją odmową oddał mi przysługę? Taką, która pozwoliła jeszcze w ostatnim momencie wykorzystać możliwość wyjazdu i zaczerpnąć górskie powietrze w płuca na długie tygodnie?
Niemniej ze względu na męża nie będę hotelowi za tę odmowę dziękować. Nikt nie powinien zostać postawiony przed wyborem, w którym każde wyjście jest złe (albo strata kasy, albo podróż ze świadomością ryzyka komplikacji zdrowotnych).
Niemniej ze względu na męża nie będę hotelowi za tę odmowę dziękować. Nikt nie powinien zostać postawiony przed wyborem, w którym każde wyjście jest złe (albo strata kasy, albo podróż ze świadomością ryzyka komplikacji zdrowotnych).
*
Wkrótce piszę następnego, już z konkretnymi zapytaniami dotyczącymi pobytu. Ujawniam w nim też (to pierwszy taki raz w historii naszych podróży), że sprawa będzie opisana na blogu. To na pewno wynik mojego podminowania i niepokoju o szczęśliwe pokonanie drogi do Zakopanego. “Mąż dziś wychodzi po operacji ze szpitala, nie wiemy, jak się będzie czuł i czy uda nam się do Państwa hotelu przyjechać, ale nawet jeśli nam się te informacje nie przydadzą, to, być może, skorzystają nasi czytelnicy - prowadzimy z mężem blog m.in. o podróżowaniu osób z niepełnosprawnością” - kończę swoją korespondencję z Aquarionem.
Odpowiedź odbieram już prawie pod Zakopanym. Tym razem odpowiada mi ktoś inny niż zwykle. Niezwykle uprzejmie i mega wyczerpująco.
No cóż napisać..., z hotelowego maila wynika, że obiekt w każdym, ale to w każdym względzie pójdzie nam na rękę i nie ma żadnego problemu z żadną z naszych próśb. Na dodatek wszystko nieodpłatnie. Mało tego, okazuje się, że możemy nawet jeszcze w tym momencie zmienić termin pobytu, choć wcześniej ostrzeżono nas, że w dzień zarezerwowanego przyjazdu nie będzie to już możliwe. Więc jeśli hotel ma tyle dobrej woli, to czemu ja do tej pory nie zauważyłam tego w dotychczasowych mailach? No cóż, po prostu dlatego, że tam jej nie było.
*Odpowiedź obiektu na moje zapytania zamieszczam w aneksie poniżej wpisu, może komuś się to naprawdę przyda, my na szczęście nie musieliśmy korzystać z żadnego z udogodnień, o które pytałam.
*
Ale to jeszcze nie koniec opowieści o tym, w jaki sposób zaczęto okazywać nam troskę. Na rogatkach Zakopanego dostaliśmy telefon z zapytaniem, czy zdecydowaliśmy się na przyjazd. A na miejscu - pokój z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością. Jestem zdumiona - akurat o to nigdy nie prosiłam (pisałam oczywiście w sprawie ładnego widoku, ale podkreśliłam że chodzi mi głównie o zakwaterowanie dzieci - w końcu to ich rocznica). Zazwyczaj taki rodzaj pokoju (dla udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością) jest droższy od innych, a my raczej oszczędzamy w podróżach i staramy się radzić sobie w pomieszczeniach bez szczególnych przywilejów. Potem widzę na stronie hotelu, że to po prostu junior suita - dopłacilibyśmy zapewne do niej tyle, ile nam wyliczono za możliwość zmiany terminu.
Tym razem zagwarantowano nam pełen komfort. Mnóstwo udogodnień (zwłaszcza w łazience) w podróży z niepełnosprawnością. Piękny widok na Gubałówkę, a nawet na jedną z gór już w tatrzańskim łańcuchu (u Wiki i Kacpra tych Tatr widać było znacznie więcej) z balkonu opasującego pokój po dwóch stronach.
I już do końca ten pobyt będzie jakby z zupełnie innej bajki niż wcześniejszy kontakt z hotelem. Czuję się, jakbym w tej sprawie miała doświadczenie z dwoma różnymi obiektami.
Gdyby więc nie uprzednia korespondencja, to pewnie napisałabym tutaj, że hotel Aquarion to po prostu ideał! Bo naprawdę po jego stronie są wszystkie atuty, jakie tylko można sobie wymarzyć w celu organizacji idealnego wypoczynku. Duże, piękne pokoje, bardzo smaczne posiłki, a przede wszystkim możliwość przejścia w szlafroku i hotelowych kapciach do aquaparku.
A tam oprócz standardowych w takim miejscu atrakcji, jeszcze mamy baseny termalne na zewnątrz. Czyli coś, co w zimie lubię najbardziej... Tak, rewelacja! I ten widok na ośnieżony Giewont, gdy wiatr rozwiał chmury - po prostu niezapomniany.
Jakże bylibyśmy szczęśliwi w takim miejscu, gdyby stan zdrowia męża nie położył się cieniem na spędzonych tam dniach. Naprawdę szkoda... Przecież w tym wszystkim nie chodziło o to, że wspólnym wysiłkiem daliśmy radę to przetrzymać. Mąż dzielnie zniósł pozbawiony najmniejszego sensu w jego przypadku pobyt. To były dla niego dwa wypełnione cierpieniem dni. Poza zmianą łóżka i menu - ze szpitalnych na hotelowe, mąż nie miał z tej podroży żadnego pożytku (i tylko dodatkowy stres w samochodzie). Tak, to był nasz wybór. Tyle że w sytuacji właściwie pozbawionej wyboru.
*

Czy w takim razie poleciłabym osobom z niepełnosprawnością pobyt w hotelu Aquarion? Tak, bez wahania - ze względu na jego perfekcyjne udogodnienia. Ale oczywiście tylko tym bogatym.
Bo:
- trzeba bardzo uważać przy podejmowaniu decyzji o zakładaniu rezerwacji bezzwrotnej (czyli tańszej), która nie daje możliwości zmiany terminu - przy niepełnosprawności istnieje znacznie większe niż normalnie ryzyko pogorszenia wydolności czasem praktycznie z dnia na dzień;
- radzę raczej odpuścić wszelkie okazje typu voucher zniżkowy z Travelist - według regulaminu opłata za zmianę daty pobytu jest wysoka i możliwa tylko za zgodą hotelu;
- jeśli mamy pecha i bezpłatny parking miejski w okolicy jest zajęty, to do kosztów wypoczynku w Aquarionie musimy doliczyć jeszcze jego bardzo drogą usługę parkingową - tu osoby z niepełnosprawnością nie mogą liczyć nawet na zniżkę. Warto o tym pomyśleć wcześniej, zwłaszcza jak ktoś, tak jak mój mąż, ma problemy z poruszaniem i nie może zaparkować w dalszej odległości od obiektu. Uczciwie zaznaczam, że opłata za parking hotelowy zmniejsza się omal o połowę (dla wszystkich klientów) od drugiej połowy marca.
Zastosowanie się do tych warunków powinno skutkować spokojem i bezpieczeństwem rezerwacji. Z tym, że jej koszt wówczas znacząco wzrasta. My na przykład nigdy byśmy sobie nie mogli pozwolić na pobyt w Aquarionie w takiej “zwykłej” cenie. Pewnie więc już więcej tam nie pojedziemy. Ale jakoś mnie to specjalnie nie martwi. Przecież już i tak wybrałam Redyk Ski & Spa na raz następny...
🌄
*ANEKS
Oto odpowiedź hotelu Aquarion na moje pytania - dotyczy osób z problemami zdrowotnymi
“Dziękuję za przesłanego maila,
Poniżej odniosę się do Pani Pani pytań :
- Czy istnieje możliwość zamówienia w porze kolacji posiłku dietetycznego dla osób z dopiero co przebytym problemem medycznym (...)? Kiedy trzeba zgłosić taką potrzebę i jaki jest koszt takiej usługi?
Tak, istnieje taka możliwość, najlepiej jeszcze przed przyjazdem zgłosić nam taką potrzebę, jeśli nie ma takiej możliwości , to proszę poinformować recepcję w dniu przyjazdu. Zostaną Państwo skierowani do szefa kuchni, który zaproponuje alternatywne menu , specjalnie dla Państwa w ramach obiadokolacji. Wówczas nie będzie pobierana dodatkowa opłata.
W przypadku braku zgłoszenia w/w faktu przed rozpoczęciem obiadokolacji i / lub w przypadku zamówienia a la carte w trakcie jej trwania, zostanie naliczona opłata wg cennika z menu. Zamówienia dodatkowe spoza karty – wyceniane są indywidualnie.
- Czy istnieje możliwość, by taka osoba mogła spożyć posiłek w pokoju (jeśli zajdzie taka potrzeba w przypadku gorszej dyspozycji)? Kiedy trzeba zgłosić taką potrzebę i jaki jest koszt takiej usługi?
Tak, oczywiście jest taka możliwość. W przypadku , kiedy przez całą długość pobytu gość będzie spożywał posiłki w pokoju, prosimy również o taka informację przy przyjeździe. Przekazujemy takie informacje na kuchnię i restaurację i wówczas usługa room service nie będzie pobierana ( dotyczy wcześniej ustalonego menu ). W przypadku pogorszenia dyspozycji, bez uzgodnionego wcześniej menu, bardzo proszę poinformować obsługę o tym fakcie. Wówczas wybiera Pani dania z proponowanego bufetu i w razie potrzeby pracownicy restauracji pomogą nieodpłatnie w dostarczeniu posiłku do pokoju.
W razie dalszych pytań, pozostaję do Pani dyspozycji.”
![]() |
| Dzień wyjazdu i opadów śniegu - z balkonu Wiki i Kacpra nie widać już Gubałówki ani Tatr |






















Brak komentarzy:
Prześlij komentarz